Opera

Opera 35.0.2066.68

Szybka, innowacyjna, bezpłatna przeglądarka

Opera jest szybką, bogatą w funkcje oraz innowacyjną przeglądarką. Choć pod względem liczby użytkowników plasuje się daleko w tyle za przeglądarkami takimi jak Google Chrome, Mozilla Firefox, czy Internet Explorer, to zupełnie nie ma powodu do kompleksów. Program zawsze oferuje swoim użytkownikom najnowocześniejsze rozwiązania i technologie. Zobacz pełny opis

Zalety

  • Kompletny, przejrzysty design, który oferuję świetną ergonomię
  • Produkt innowacyjny, oferujący najnowsze technologie
  • Funkcje “Szybki dostęp”, “Odkrywaj”
  • Opcje synchronizacji

Wady

  • Niewielka, w porównaniu do konkurencji, baza rozszerzeń

Doskonały
9

Opera jest szybką, bogatą w funkcje oraz innowacyjną przeglądarką. Choć pod względem liczby użytkowników plasuje się daleko w tyle za przeglądarkami takimi jak Google Chrome, Mozilla Firefox, czy Internet Explorer, to zupełnie nie ma powodu do kompleksów. Program zawsze oferuje swoim użytkownikom najnowocześniejsze rozwiązania i technologie.

Łatwe surfowanie

Przeglądarka internetowa Opera oferuje wszystkie potrzebne do komfortowej obsługi funkcje. “Szybki dostęp do stron” i “Notatnik”, które zobaczymy zaraz po uruchomieniu przeglądarki, pomagają użytkownikowi łatwo przejść do jego ulubionych stron. W programie znaleźć także można opcję Odkrywaj, czyli podręczny agregator wiadomości i artykułów. Wyświetla on treści o ustalonej tematyce, można oczywiście wybrać też język, w którym będą one nam podawane.

Opera zawiera menadżer pobranych plików, historię przeglądania oraz tryb prywatny, pozwalający na przeglądanie Internetu bez zostawiania śladu w samej przeglądarce. Pozwala także na instalowanie rozszerzeń, które pomogą dostosować program do wymogów konkretnego użytkownika. Niestety ich ilość jest wyraźnie mniejsza niż w przypadku konkurencyjnych rozwiązań. Jednak bez trudu da się znaleźć popularne wtyczki, jak Adblock Plus, Feedly, Pinterest, czy Evernote Clearly.

Pasek adresu zaskakuje poziomem dopracowania. Dość wspomnieć, że pozwala na jednoczesne wykorzystanie kilku silników wyszukiwania, a podpowiedzi pojawiają się już w czasie wpisywania frazy.

Ładny wygląd i wysoka wydajność

Opera postarała się aby ich flagowy produkt wyróżniał się swoją praktycznością, ale i prostotą obsługi. Znajdziemy tu schemat podobny do przyjętych przez inne przeglądarki, dzięki czemu program wydaje się przejrzysty nawet nowym użytkownikom. Wzorowa jest również ergonomia, a interfejs jest komfortowy w użytkowaniu. Szukane opcje są tam, gdzie być powinny, a szybki dostęp do ulubionych stron został dobrze przemyślany.

Dzięki użyciu silnika renderującego WebKit Opera doskonale radzi sobie z najnowszymi standardami sieciowymi. Nowy mechanizm zastąpił autorskie rozwiązanie Opery, czyli leciwy silnik Presto. Skorzystanie z rozwiązania wykorzystywanego przez Google pozytywnie odbiło się na szybkości działania programu, a także pozwala mieć nadzieję na wiele usprawnień i ulepszeń w przyszłości.

Opera ma specjalnie dedykowany tryb dla komputerów działających na wolnych połączeniach internetowych. Funkcja Off-road (dawniej Turbo) kompresuje strony internetowe tak aby ich czas wczytywania był mniejszy.

Przeglądarka ze ścisłej czołówki

Opera posiada wszystkie cechy porządnej przeglądarki. Jest rozwiązaniem kompletnym, ma ładny interfejs, a autorzy często wprowadzają do niej jakieś nowe akcenty i dbają aby oferowała użytkownikom jak najlepsze wrażenia z korzystania. Jeśli szukasz alternatywy dla Chrome’a, Firefoksa, czy Internet Explorera, to zdecydowanie warto wypróbować Operę.

Opera

Download

Opera 35.0.2066.68