Reklama

Opera Browser dla Mac

 • Darmowa

 • Po Polski
 • V 100.0.4815.13
 • 3.8

  (384)
 • Status bezpieczeństwa

Bezpłatna przeglądarka internetowa nowej generacji

Opera to bez wątpienia jedna z najlepszych przeglądarek internetowych dostępnych obecnie na rynku. Twórcom tego oprogramowania, powstałego w oparciu o projekt Chromium, przyświecała idea stworzenia produktu o funkcjach wykraczających daleko poza prostą nawigację w Internecie. Oprócz przeglądania, pozwala ono na czatowanie, czytanie wiadomości i synchronizowanie danych pomiędzy wszystkimi urządzeniami, na których jest zainstalowane.

Przeglądając Internet, użytkownik może jednocześnie czatować w programach WhatsApp, Messenger i Telegram

Pierwszym elementem, jaki rzuca się w oczy przy korzystaniu z przeglądarki internetowej Opera jest interfejs użytkownika: poza tradycyjnym paskiem adresu i paskiem zakładek jest w nim, po lewej stronie, panel boczny z dodatkowymi usługami, na przykład „Mój Flow” (narzędzie do synchronizowania danych pomiędzy wszystkimi wersjami przeglądarki Opera na urządzeniach użytkownika), kanał informacyjny czy zdjęcia. Sporą nowością jest wbudowane w ten panel oprogramowanie do komunikatorów internetowych, takich jak WhatsApp, Telegram i Messenger. Innowacyjność tego rozwiązania polega na zintegrowaniu pełnych wersji sieciowych tych programów, z zastosowaniem kodu QR do łączenia się z aplikacjami mobilnymi. Kiedy przychodzą nowe wiadomości, przy odpowiednich ikonach pojawiają się powiadomienia. Przeglądarka internetowa Opera zapewnia także wsparcie dla pobierania plików przy użyciu protokołu BitTorrent, ma wbudowaną obsługę poleceń głosowych, zintegrowaną usługę VPN, blokadę reklam, synchronizację danych pomiędzy urządzeniami i automatyczny konwerter stref czasowych.

Do każdej odwiedzanej witryny internetowej można zapisać notatki. Mocno zmniejszono zużycie pamięci i przyspieszono działanie (+ 40% w porównaniu do poprzednich wersji). Wszystkie te ulepszenia są również konsekwencją podjęcia przez twórców przeglądarki decyzji o dołączeniu do firmy Google celem współpracy przy tworzeniu silnika przeglądarki internetowej Blink, a zarzuceniu projektu WebKit.

Odmienny lecz intuicyjny układ graficzny

Wbrew obawom o to, że układ graficzny bardzo różniący się od „klasycznego”, znanego z takich przeglądarek, jak Chrome czy Firefox, może dezorientować użytkowników przyzwyczajonych do dawnych rozwiązań, okazuje się, że nowa propozycja sprawdza się znakomicie oraz że można się z nią oswoić w ciągu kilku minut. Odmienna jest także strona startowa: inaczej niż we wspomnianych przeglądarkach nie jest na niej wyświetlana ulubiona strona internetowa, lecz menu w stylu Windows „Metro”, w którym użytkownicy mogą zapisywać odnośniki do odwiedzanych witryn internetowych. Dzięki takim elementom, jak panel boczny, pasek zakładek czy menu „Metro” Opera is to przeglądarka internetowa mocno nastawiona na nawigację dotykową – o wiele rzadziej trzeba wpisywać adresy internetowe. Dostępnych jest też wiele szablonów graficznych do pobrania dla użytkowników, którzy lubią personalizować swoją przeglądarkę internetową. Aby móc korzystać z wszystkich tych funkcji, należy mieć sprzęt o średniej lub wysokiej wydajności. Przeglądarka Opera będzie działać również na starszych urządzeniach, ale znacznie wolniej i mniej efektywnie.

Idealna przeglądarka internetowa najnowszej generacji

Opera to przede wszystkim szybka, efektywna i przyjazna dla użytkownika przeglądarka internetowa. Poza tymi wszystkimi zaletami ma zintegrowane komunikatory internetowe, takie jak WhatsApp, Messenger i Telegram. W rezultacie jest to jedna z najlepszych przeglądarek internetowych najnowszej generacji.

Opera to szybka, darmowa i łatwa w użyciu przeglądarka internetowa.

Opera została stworzona z myślą o zwiększeniu prędkości korzystania z internetu. Lekka, choć pełna przydatnych i praktycznych funkcji przeglądarka pomoże Ci czerpać jeszcze większą przyjemność z surfowania po internecie. Dzięki niej możesz również łatwo uzyskać dostęp do otwartych i zapisanych zakładek na wszystkich swoich urządzeniach: laptopie, telefonie czy tablecie. Opera posiada także darmowy, wbudowany i nielimitowany VPN bez logów aktywności, aby chronić Twoją prywatność i bezpieczeństwo w internecie. Oferuje także wszystko, czego tylko potrzebujesz, aby robić jeszcze więcej rzeczy online. A za sprawą ponad 1 700 dostępnych rozszerzeń możesz łączyć i dobierać dodatkowe funkcje, dzięki czemu spersonalizujesz przeglądarkę w sposób dostosowany do Twoich potrzeb.

Najważniejsze funkcje:

Zintegrowane komunikatory społecznościowe: Opera posiada widoczne na pasku bocznym zintegrowane komunikatory społecznościowe, dzięki którym z łatwością możesz rozmawiać ze znajomymi bez potrzeby sięgania po telefon lub przełączania zakładek. Trzy dostępne w ramach tej funkcji komunikatory społecznościowe to Facebook Messenger, WhatsApp oraz Telegram. Za każdym razem, kiedy otrzymasz wiadomość, powiadomienie zostanie wyświetlone bezpośrednio w przeglądarce.

Oszczędzanie baterii: po odłączeniu przewodu zasilającego laptopa u góry po prawej stronie pojawi się ikona trybu oszczędzania baterii, którego włączenie wydłuży czas życia baterii aż do godziny.

Blokada reklam: Opera jest pierwszą z topowych przeglądarek, która posiada wbudowaną blokadę reklam, dlatego też instalacja odpowiednich dodatków nie jest wymagana. Blokada jest wbudowana bezpośrednio w przeglądarkę, dzięki czemu strony szybciej się ładują, a Ty możesz skupić się na interesujących Cię treściach. Funkcja ta znajduje się obok paska wyszukiwania i paska adresu, aby móc z łatwością ją włączać i wyłączać w razie potrzeby. 

Osobiste kanały informacyjne: uzyskuj dostęp do wybranych przez siebie kanałów informacyjnych bezpośrednio ze strony startowej Opery. Możesz czytać najpopularniejsze informacje prasowe w 50 różnych językach, aby być na bieżąco z wydarzeniami na świecie; możesz również wybrać preferowany język oraz ulubione źródła wiadomości spośród wielu kategorii, aby dostosować stronę startową do własnych potrzeb.  

Otwieranie filmików w okienku: nasza przeglądarka jest genialnym, wielozadaniowym dziełem. Dlaczego zatem nie oglądać ulubionego filmu na YouTube lub Netflixie, jednocześnie przeglądając strony internetowe lub pracując w innym programie? Funkcja otwierania filmików w okienku tworzy na ekranie ramę filmiku, której rozmiar możesz dostosować oraz która wyświetla się nad innymi programami, dzięki czemu możesz na bieżąco monitorować ulubione treści.

Darmowy i nielimitowany VPN bez logów aktywności: Opera jest pierwszą z topowych przeglądarek, która posiada wbudowany, nielimitowany i darmowy VPN. Po jego włączeniu przeglądarka zastępuje faktyczny adres IP wirtualnym adresem IP, dzięki czemu trudniej będzie różnym stronom ustalić lokalizację użytkownika oraz zidentyfikować jego komputer. W trakcie korzystania z publicznych sieci Wi-Fi dostępnych na przykład na lotniskach, w kawiarniach i miejscach organizacji imprez możesz chronić swoją aktywność w sieci przed jej śledzeniem przez innych użytkowników.

Prywatne przeglądanie: korzystaj z prywatnej zakładki, aby przeglądać internet w trybie incognito, nie pozostawiając po sobie żadnych śladów na urządzeniu.

Jasne i ciemne motywy: „zgaś światło” i nadaj swojej przeglądarce całkowicie nowy wygląd dzięki ciemnemu motywowi.

Elegancki, nowoczesny wygląd: nowy, przejrzysty wygląd przeglądarki ułatwia wyszukiwanie potrzebnych treści oraz usprawnia wszelkie działania w internecie.


Zalety

 • Prosty i intuicyjny układ graficzny
 • Wbudowane usługi komunikatorów internetowych Whatsapp, Messenger and Telegram
 • Wersja szybsza od poprzednich
 • Wsparcie pobierania BitTorrent

Wady

 • Wymaga średniej lub wysokiej wydajności sprzętu

Jest równiez dostepny na inne platformy

Program jest dostępny w innych językach


Opera Browser dla Mac

 • Darmowa

 • Po Polski
 • V 100.0.4815.13
 • 3.8

  (384)
 • Status bezpieczeństwa

Opinie użytkowników o Opera Browser

Czy próbowałeś Opera Browser? Bądź pierwszy zostawić swoją opinię!


Reklama

Przeglądaj aplikacje

Reklama

Reklama

Przepisy dotyczące korzystania z tego oprogramowania różnią się w zależności od kraju. Nie zachęcamy do korzystania z tego programu ani nie akceptujemy go, jeśli narusza on prawo.